Сітка оцинкована – виробництво і призначення

Сітка як вид металлоконструкцій

Сітка металева – це особливий конструкційно-будівельний матеріал, який застосовується в багатьох сферах господарської діяльності людини. Наприклад, в якості арматури, що зміцнює різного виду огородження, при оздоблювальних роботах або виробництві кліток і вольєрів.

Процес виготовлення сітки

Сітка виготовляється на спеціальних верстатах методом «викручування» спіралей з металевого дроту одна в іншу. Станки для плетіння сіток мають напівавтоматичне управління. Матеріалом для виробництва служить дріт з низьковуглецевої сталі, яка може бути без спеціального покриття, оцинкованою або з покриттям з ПВХ.

Види сітки

За формою чарунок металева сітка буває двох видів:

  • ромбічна з гострим кутом 60 градусів;
  • квадратна

Розмір чарунок може також варіюватися – від 10 до 100 мм. Від цього залежить висота сітки в рулонах, які зазвичай бувають 1,5 м з довжиною згорнутої сітки 10 метрів. Це не виключає виробництва сітки інших параметрів, при цьому її висота може бути від 1 до 4 м, а довжина досягати 18 м в рулоні.

Способи захисту від корозії

Так як металева сітка частіше використовується для зовнішніх огороджень, питання її захисту від агресивного впливу навколишнього середовища набуває найважливішого значення. Здійснюється це за допомогою різних покриттів дроту::

  • нанесення фарби;
  • оцинкування;
  • покриття полімером.

Більшість сіток виготовляється з оцинкованого сталевого дроту. Нанесення цинку здійснюється в основному методом «гарячої» оцинковки, що збільшує термін дії сітки до 20-25 років. Електролітичний методом оцинковки не виправдовує себе через недостатнє нанесення цинку, що призводить до іржавіння сітки вже через 1-2 сезони.

Але навіть оцинковка не врятує сітку від корозії, якщо її експлуатація здійснюється на узбережжі солоного моря. У цьому випадку ідеальним варіантом буде полімерне покриття, яке в якісному виконанні не вигоряє на сонці і витримує морози до 40 градусів нижче нуля.

2017-12-22T01:48:19+02:00