Дріт сталевий та його застосування

Дріт, як різновид металопрокату

Дріт сталевий є одним із різновидів довгомірного металопрокату. Сфери застосування дроту різноманітні – побут, будівництво, промисловість та інше. Залежно від сфери застосування дріт буває кількох різновидів – оцинкований, армований, пружинний, низьковуглецевий та інший. Для кожного виду дроту характерні свої особливості і способи застосування в певних сферах.

Дріт сталевий загального призначення виготовляється з низьковуглецевої сталі, а застосовують його, в основному, для виробництва різного діаметру будівельних цвяхів. Діаметр дроту такого виду коливається зазвичай в межах 0,16 – 10 міліметрів.

Оцинкований дріт сталевий

Цей вид дроту досить популярний, оскільки відрізняється, стійкістю до корозії. Застосовують такий дріт для виготовлення різних пружин, канатів, тросів, а також для виготовлення електродів.

Оцинкований дріт в його стандартному вигляді має круглий перетин і діаметр від 0,2 до 8 міліметрів. Бувають, правда, варіанти з іншими видами перетину і показниками діаметра. Крім того, в деяких випадках оцинкований дріт покривають ще шаром цинку, що забезпечує стійкість проти впливів навколишнього середовища.

Зварювальний дріт зі сталі

Дріт цього виду застосовують при зварюванні труб і різного роду металоконструкцій. Виготовляється такий дріт з різних видів стали, все залежить від конкретного виду зварювальних робіт.

Діаметр такого сталевого дроту становить від 0,6 до 5 міліметрів, існують види і з великим діаметром, однак застосовуються вони дуже рідко і для спеціальних видів зварювання при особливих умовах.

В’язальний дріт

Такий дріт відрізняється «постійними» характеристиками і досить вузькою сферою застосування. В’язальний сталевий дріт зазвичай має діаметр в 2 міліметри і виробляється з катанки методом волочіння.

З такою дроту виготовляються троси, сітки та інше. Матеріалом для виготовлення цього виду дроту є низьковуглецеві типи сталей.

Дріт сталевий канатний

Такий вид дроту застосовується для виробництва різного роду канатів і має три підкатегорії. Підкатегоріі варіюються в залежності від показника щільності цинку. Буває канатний дріт для умов роботи особливо жорстких, жорстких і середніх.

Армуючий дріт

Цей вид дроту зазвичай випускається діаметром 4 міліметри і застосовується для додаткового армування залізобетонних конструкцій. Поверхня армуючого дроту має спеціальний перетин, який забезпечує краще зчеплення з бетоном.

Існує досить багато різних видів сталевого дроту, кожен з яких затребуваний в певній сфері промисловості, тому перед тим як вибирати будь-який вид дроту, рекомендуємо уважно вивчити сфери його застосування, а потім визначитися з остаточним вибором.

2017-12-22T01:52:52+02:00