Катанка – применение и характеристики

Катанка, як вид металопрокату

Катанка – це вид металопрокату, що являє собою дріт круглого перетину, виготовлений з вуглецевих марок сталі або з кольорових металів або сплавів кольорових металів у відповідності з прийнятим ТУ.

Катанка з вуглецевої сталі випускається діаметром 5,0; 5,5; 6,0; 6,3; 6,5; 7,0; 8,0; 9,0; 10,0 и 12,0 мм. При цьому допускається відхилення в діаметрі +/- 5%, а овальність катанки допускається не більше 50% від її діаметра.

Технологія виробництва катанки

Виготовлення катанки здійснюється на металопрокатних верстатах способом прокатки і волочіння. Спочатку у вали прокатного верстата запускають квадрат з вуглецевої сталі з перетином 14 х 14 мм. Кілька послідовно встановлених валів обжимають сталеву заготовку, надаючи їй круглий перетин заданого діаметру. При цьому під час прокатки і впливу валів на заготовку, та через сили тертя сама розігрівається.

По завершенні процесу прокатки, металопрокат потрібного діаметру подається в установку, яка скручує катанку кільцем. Після скручування кільця, його переносять спеціальними автоматизованими механізмами до зони охолодження.

Сфери застосування катанки

Найчастіше катанка сталева застосовується при армуванні монолітних бетонних конструкцій. Наприклад, при виготовленні арматурних каркасів, складальні хомути квадратні, круглі або з формою у вигляді прямокутника виготовляють безпосередньо з катанки. За допомогою арматурних каркасів армують монолітні колони, ригелі, пояси, надотвірні перемички і стрічкові фундаменти.

Крім використання катанки в каркасах, її також застосовують при виготовленні зварної арматурної сітки. Арматурну сітку використовують при армуванні монолітних площин, наприклад, бетонних підлог, міжповерхових перекриттів або стяжки.

Катанка сталева також застосовується при кладці несучих стін або простінків з цегли, шлакоблоку, піноблоку або газоблоку. Залежно від конкретно застосовуваного для кладки каменю, сталевий дріт запускають в кожен 2 – 4 ряд ​​розчину, тим самим посилюючи загальну міцність кладки.

2017-12-22T01:49:33+02:00